خرید خاتم کاری اصفهان

آشنایی با نقوش خاتم کاری اصفهان

آشنایی با نقوش خاتم کاری اصفهان

یکی از هنر های دستی شهر تاریخی و هنر پرور اصفهان، هنر خاتم کاری می باشد، هنر آراستن چوب با ترکیب چند ضلعی های منظم که در نهایت نقش و نگار های زیبا و چشم نواز رقم می زند.

سطح شی چوبی با استفاده از کنار هم قرار دادن مثلث های کوچک که از جنس چوب، استخوان و فلز می باشد به زیبایی آراسته می شود. در خاتم کاری اصفهان برای رقم زدن یک طرح کوچک حداقل نیاز به استفاده از ۳ مثلث می باشد.

استاد خاتم کار با کنار هم گذاشتن اشکال هندسی، نقوش زیبایی را ایجاد می کند که این نقوش می تواند از نوع سنتی، معاصر و حتی ترکیبی و ابداعی باشد.

اساس طرح و نقش های مورد استفاده در خاتم کاری بر مبنای استفاده از مفتول های چوبی، فلزی، استخوانی و صدفی می باشد که در نهایت طرح های نقش متن، نقش حاشیه و نقش تک گل، هفت شمسه، خورشیدی، طاقی و …… می باشد.

خاتم های تهیه شده توسط استاد خاتم کار بر اساس رنگ، شکل و اندازه روی سطح مور نظر با استفاده از چسب چسبانده می شود، در این مرحله خاتم ساز به ایجاد طرح های گوناگون و قرینه سازی آنها پرداخته و یک محصول خاتم زیبا را تهیه و تولید می نماید نقش‌ها ومثلث‌ها هر چه ریزتر باشند، کیفیت و ارزش کار بیشتر و نهایتا قیمت بالاتری دارد.

جعبه جواهرات خاتم کاری، یکی از محصولات خاتم کاری می باشد که دارای ابعاد ۵٫۵*۸*۱۱ سانتی متر می باشد که سطح رویی آن با هنر خاتم کاری به زیبایی آراسته شده است و سطح داخلی جعبه برای کاربری راحتر آستر کشی شده است.

محصولات خاتم کاری علاوه بر تزیین خانه، اتاق و محل کارمان، می تواند به عنوان هدیه ای زیبا مورد استفاده قرار گیرد و جعبه خاتم کاری ارزان قیمت به عنوان هدیه تبلیغاتی یک انتخاب هوشمندانه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به لینک زیر مراجعه نموده، خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با ما می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

قیمت :  ۲۱۹۰۰ تومان

اطلاعات بیشتر و خرید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن