جعبه خاتم کاری اصفهان

جعبه جواهرات خاتم کاری شده اصفهان

جعبه جواهرات خاتم کاری شده اصفهان

صنایع دستی ایرانی که از جمله  مظاهر فرهنگی و هنری کشورمان محسوب می شوند عامل مهمی در شناساندن فرهنگ و تمدن ایرانی بحساب می آیند، ایران با دارا بودن تنوع صنایع دستی یکی از بزرگترین قطب های تولید صنایع هنری جهان می باشد.

از جمله صنایع هنری ایرانی می توان به هنر خاتم کاری اشاره کرد که از دیر باز در ایران رونق داشته و در شهر اصفهان دارای بیشترین آمار تولید می باشد و آثار بجا مانده از گذشتگان نشان از قدمت این هنر اصیل در اصفهان دارد.

پیشینه هنر خاتم کاری اصفهان را می توان به دوران سلجوقیان بسط داد اما پیدایش این هنر زیبا و چشم نواز به شکل امروزی به دوارن صفویه و قبل از حکومت ایل مغول به ایران برمی گردد.

در واقع اوج شکوفایی هنر خاتم کاری در ایران در زمان صفویه و در شهر اصفهان بوده است به گونه ای که هنرمندان بسیاری از گوشه و کنار کشور برای فراگیری هنر خاتم کاری اصفهان به این شهر مراجعت نموده.

در حال حاضر نیز هر چند این هنر زیبا در بسیاری از شهر های ایران تولید می شود اما مهد هنر خاتم کاری ایران شهر اصفهان می باشد و این شهر مهد هنر ظریفه و دقیق خاتم کاری در کشور می باشد.

طرح های مورد استفاده در خاتم کاری اصفهان با سایر شهرها متفاوت است

با توجه به تاریخ و پیشینه هنر خاتم کاری در اصفهان به جرات می توان گفت شیوه ساخت، طرح و اصول زیربنایی هنر خاتم کاری در اصفهان با سایر شهر ها متفاوت می باشد.

یکی از دلایل این تفاوت را می توات به تبحر هنرمندان اصفهانی در ظرافت و دقت در هنر دانست، در واقع هنرمندان اصفهانی دارای مهارت در زمینه سایر دسته های هنری مرتبط با هنر خاتم کاری نیز می باشند و همین امر موجب تفاوت طرح خاتم کاری اصفهان با سایر شهر ها شده است.

یکی از انواع صنایع دستی خاتم کاری اصفهان که دارای تنوع طرح و ابعاد می باشد انواع جعبه خاتم کاری شده می باشد که یک محصول هنری تزئینی و کاربردی محسوب می شود.

در بسیاری از خانواده های اصفهانی شما شاهد محصولات خاتم کاری از جعبه جواهرات خاتم کاری با قدمتی دیرینه هستید که کیفیت و زیبایی اولیه خود را حفظ کرده اند و این مسئله را مرهون استاندارد های تولید خاتم کاری اصفهان می باشند.

خلاقیت هنرمندان اصفهانی یکی از مهمترین خصیصه های هنرمندان این خطه می باشد، این هنرمندان با توجه به اینکه معمولا در چندین دسته هنری دارای تبحر هستند با تلفیق شیوه های هنری مختلف آثاری متفاوت و جذاب تولید می کنند.

از جمله این موارد می توان به جعبه جواهرات خاتم کاری با نقاشی گل و مرغ اشاره کرد که ترکیبی از دو هنر خاتم کار یو مینیاتور می باشد که می تواند زینت بخش میز شما بوده و یک محافظ برای زیورآلات شما.

خرید محصولات صنایع دستی از جمله هنر خاتم کاری می تواند یک هدیه مناسب برای کسانی باشد که به هنر علاقه مند می باشند و همچنین یک گام موثر و پویا در جهت توسعه فرهنگ خرید و استفاده صنایع دستی کشور می باشد.

یکی از مهمترین نکات در نگهداری محصولات خاتم کاری، عدم قرار دادن محصولات خاتم کاری در معرض رطوبت و حرارت می باشد، در واقع این موارد جز استاندارد های استفاده از صنایع خاتم کاری می باشد زیرا در غیر این صورت سطح خاتم کاری شده جدا می شود.

با توجه به حجم ورود اجناس خاتم کاری تقلبی در بازار شما می توانید محصولات اصل خاتم کاری را با نشانه های خاصی تشخیص دهید از مشخصات اثر تقلبی استفاده از چسب تینری برای تولید محصول می باشد که زمان تولید آن را کاهش و کیفیت کار را پایین می آورد.

برای مشاهده تنوع محصولات خاتم کاری اصفهان و خرید جعبه خاتم کاری شده اصل به لینک زیر مراجعه نموده. فروشگاه اینترنتی تک سبد مجموعه ای نفیس و کم نظیر از محصولات خاتم کاری اصفهان را برای خرید امن و مطمئن شما فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

اطلاعات بیشتر و خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن