جعبه خاتم کاری اصفهان

خرید جعبه خاتم کاری با تخفیف نوروزی

خرید جعبه خاتم کاری با تخفیف نوروزی

هنری اصیل و زیبا که برای آراستن سطح چوب و فلزات مورد استفاده قرار میگیرد-، هنر خاتم کاری می باشد. هنر تزئین سطح اشیا به صورت موزائیکی با استفاده از مثلث های دو و سه پلو از جنس چوب رنگی، مفتول فلزی و استخوان می باشد.

آثار بجا مانده از دوران گذشته همچون درب مسجد جامع شیراز که به زیبایی با هنر خاتم کاری مزین شده است نشان از قذمت این هنر تاریخی و اصیل در ایران دارد.

بسیاری از هنردوستان بر این اصل موافقند که در میان هنرهای تزئین چوب هنر خاتم کاری از ارزش هنری بالاتری برخوردار است. این هنر زیبا در دوران صفویه بیشترین رواج را پیدا کرد.

هنر خاتم کاری در بسیاری از شهر های ایران از جمله تهران، شیراز و گلپایگان انجام می گیرد اما این هنر زیبا در شهر اصفهان بیشترین رشد و ترقی را داشته و خاتم کاری اصفهان از مهمترین صنایع دستی کشور می باشد.

موارد استفاده از هنر خاتم کاری :

استفاده از این هنر زیبا در گذشته برای آراستن قاب های عکس، منبر های مساجد و درب ها، دریچه ها و پنجره ها مورد استفاده قرار می گرفت به این صورت که چهارچوب شی مورد نظر تقسیم بندی کرده و با استفاده از هنر خاتم کاری مزین میشد.

به مرور و گذشت زمان استفاده از هنر خاتم برای تزئین وسایل کاربردی مورد استفاده قرار گرفت، از جمله استفاده از خاتم کاری اصفهان برای تزئین سطح جعبه ها، گلدان ها و قلمدان ها.

یکی از انواع محصولات خاتم کاری که با زیر ساخت چوب می باشد، جعبه جواهرات خاتم کاری می باشد که این محصول زیبا دارای تنوع طرح و ابعاد می باشد.

با توجه به تنوع جعبه خاتم کاری و جنبه کاربردی بودن این محصول می توان گفت یکی از انواع محصولات صنایع دستی محبوب در بین بانوان جعبه خاتم کاری شده می باشد.

اهمیت خرید صنایع دستی :

صنایع دستی هر کشوری می تواند به عنوان یکی از منابع درآمد ارزی مستقل باشد که در هر گونه درگیری سیاسی تحت تاثیر تحریم ها و مناقشات قرار نگیرد زیرا این صنایع به عنوان صنایع مستقل و غیر وابسته شناخته شده اند.

اگر شما نیز به هنر و صنایع دستی ایرانی اهمیت می دهید با نهادینه کردن فرهنگ خرید و استفاده از صنایع دستی گامی موثر در جهت رشد و اعتلای این منبع اقتصادی کشور برداشته.

یکی از راه های نهادینه کردن فرهنگ استفاده از صنایع هنری می تواند انتخاب صنایع دستی به عنوان هدیه باشد، به عنوان مثال خرید جعبه خاتم کاری شده می تواند یک گزینه مناسب برای هدیه دادن باشد.

نکاتی که هنگام خرید یک جعبه خاتم باید در نظر بگیرید :

  1. اگر شما قصد خرید یک جعبه خاتم کاری شده را دارید اولین گزینه ای که باید به آن توجه کنید انتخاب جعبه ای با ابعاد متناسب با کاربری مورد نظر شما می باشد.

۲ . در هنگام خرید یک جعبه خاتم کاری به این نکته توجه کنید که هر چه میزان نقش ها و مثلث های سازنده نقش خاتم ریز تر باشد کیفیت و ارزش هنری کار بالاتر می باشد.

۳ . جعبه خاتم کاری شده شما باید داری سطحی صاف باشد و رنگ و مصالح بکار رفته در ساخت آن باید کاملا یکنواخت باشد.

۴ . یکی از مهمترین مسائلی که منجر به تولید یک اثر خاتم کاری با ارزش می شود، استفاده از مواد سازنده اصل و با کیفیت می باشد که در کنار صبر، شکیبایی و دقت هنری هنرمند خاتم کار ارزش هنری کار را بالا میبرد.

۵ . یکی دیگر از ویژگی های یک اثر خاتم کاری مرغوب بکار بردن کلیه اصول مهندسی در نقش و نگار ها می باشد، قرینه بودن تمامی گل ها و اشکال در سطح کار و زوایا و اضلاع  آنها.

برای مشاهده تنوع محصولات و خرید اینترنتی جعبه خاتم کاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده و از یک خرید راحت و مطمئن بهرمند شوید

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

قیمت : ۲۱۹۰۰ تومان

اطلاعات بیشتر و خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن