خرید خاتم کاری اصفهان

خرید خاتم کاری اصفهان گامی در جهت حفظ از صنایع دستی

خرید خاتم کاری اصفهان گامی در جهت حفظ از صنایع دستی

صنایع دستی هر منطقه ای به نوعی بیانگر فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن سرزمین بوده، به همین دلیل می باشد که گردشگران هر منطقه گردشگری در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری آن منطقه از صنایع دستی آن نیز بازدید کرده و اقدام به خرید آن می کنند.

اصفهان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ایران دارای تنوع محصولات صنایع دستی نیز می باشد که نشان از اندیشه هنری مردمان این سرزمین دارد.

صنایع دستی به آن دسته از صنایع هنری اطلاق می شود که علاوه بر جنبه تزئینی، کاملا کاربردی نیز می باشند و از دیر باز برای رفع احتیاجات آن جامعه تولید می شده اند.

صنایع دستی ایران از جمله هنر خاتم کاری اصفهان به عنوان گنجینه ای با ارزش از تاریخ، فرهنگ و هنر ایرانی می باشد که بیانگر اندیشه هنری، هنرمندان ایرانی می باشد.

از جمله هنر های دستی ظریف و دقیق ایرانی می توان به هنر خاتم کاری اشاره کرد که برای آراستن سطح اشیاء با استفاده از چند ضلعی های منظم اما با تعدا اضلاع متفاوت انجام می شود. هنری دقیق و پر کار که نشان از ظرافت هنر ایرانی دارد.

هنر خاتم کاری به عنوان یکی از صنایع دستی پرکار و ظریف که دارای سابقه ای دیرینه ای می باشد دارای ارزش هنری بالایی بین هنردوستان ایرانی و حتی گردشگران خارجی دارد.

هنر خاتم کاری اصفهان به دلیل دقت و ظرافتی که هنرمند خاتم کار در تهیه اثر هنری بکار می برد بسیار مقبول می باشد، در واقع هنر مند خاتم کار در کمال دقت و حوصله این هنر زیبا را خلق می کند.

یکی از آثار خاتم کاری اصفهان که نشان از اصالت و پیشینه این هنر اصیل دارد می توان به درب ورودی مدرسه چهارباغ اصفهان  اشاره کرد که نمادی از یک اثر خاتم کاری زیبا و چشم نواز دارد، این اثر هنری فاخر در اثر گذر زمان دچار آسیب هایی شده که چندین بار توسط استادان خاتم کار اصفهانی ترمیم و مرمت شده است.

اولین گام برای تولید یک محصول خاتم کاری از جمله جعبه خاتم کاری شده، ابتدا طرح خاتم توسط استاد خاتم کار کشیده می شود و سپس بر اساس طرح کشیده شده مثلث های کوچک چند پهلو در کنار یکدیگر قرار داده می شوند.

یکی از مهمترین ویژگی های یک خاتم کاری مرغوب قرینه سازی طرح خاتم می باشد و همچنین صاف و یکدست بودن سطح کار خاتم و عدم خالی بودن قسمتی از طرح خاتم می باشد.

اصفهان که از دیر باز مهد هنرهای اصیل و ظریف ایرانی می باشد به عنوان یکی از مهمترین مراکز فروش خاتم کاری در ایران می باشد. به نوعی می توان گفت محصولات خاتم کاری اصفهان نماینده ظرافت هنری این شهر می باشند.

یکی از مهمترین ویژگی های خاتم کاری اصفهان عبارت است از دقیق و مهندسی بودن اساس و ساختمان طرح خاتم کاری که تمامی ابعاد طرح با یکدیگر همسان، قرینه و یک اندازه می باشند و این است راز ظرافت هنر اصفهانی.

تنوع محصولات خاتم کاری اصفهان یکی از دلایل محبوبیت این هنر طریف و چشم نواز می باشد که با توجه به تنوع در فرم، طرح و قیمت می تواند به عنوان هدیه تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد.

برای مشاهده تنوع محصولات خاتم کاری و خرید اینترنتی جعبه خاتم کاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده. خرید کالای مرغوب و اصیل را با ما تجربه کنید.

برای مشاهده و خرید محصول به لینک زیر مراجعه کنید

اطلاعات بیشتر و خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن