خرید خاتم کاری اصفهان

خرید خاتم کاری بهترین سوغات اصفهان

خرید خاتم کاری بهترین سوغات اصفهان

یکی از بارزترین ویژگی های صنایع دستی شهر اصفهان تنوع محصولات آن می باشد، شاید بتوان گفت بیشتر محصولات هنری ساخت دست در این شهر به طور حرفه ای در حال تولید می شود.

یکی از انواع صنایع دستی شهر اصفهان، هنر خاتم کاری اصفهان می باشد، هنری اصیل و چشم نواز که برای آراستن سطح اشیاء چوبی و فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید باور عموم بر این می باشد که هنر خاتم کاری تنها بر روی زیر ساخت های چوبی پیاده سازی می شود، اما باید بگوییم که خلاقیت هنرمند ایرانی محدودیت ندارد و این هنر زیبا را برای آراستن سطح فلزات نیز مورد استفاده قرار داده اند.

هنر خاتم کاری در ایران دارای پیشینه ای اصیل می باشد که آثار بجا مانده از سال های دور مهر تائیدی بر این سخن می باشد، در زیر به نمونه های از این آثار اشاره خواهی کرد :

  • خاتم کاری درب مدرسه چهارباغ واقع در شهر اصفهان
  • خاتم کاری منبر مسجد جامع شیراز
  • خاتم کاری درهای ورودی امامزاده شاه رضا در شهر قمشه اصفهان
  • خاتم کاری صندوق آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی در اردبیل
  • خاتم کاری ضریح مطهر امام حسن (ع) که ساخته شده به دست هنرمندان ایرانی می باشد.

یکی از نکات مهم در بقای صنایع دستی از جمله خاتم کاری، مردمی شدن هنر می باشد، آموزش انواع صنایع دستی در کارگاه ها و آموزشگاه ها توسط اساتید برتر حوزه های هنری رمز ماندگاری صنایع هنری می باشد.

با آموزش خاتم کاری در مدارس و کارگاه های هنری علاوه بر مردمی شدن هنر خاتم کاری می توان به تولید آثار خلاقانه و متناسب با کاربرد روزانه اشاره کرد.

استفاده از نوآوری در تولید محصولات خاتم کاری به معنی ایجاد فکر نو می باشد و تولید محصولات جدید و کاملا کاربردی که متناسب با سبک زندگی مدرن باشد مانند ساخت انواع قلمدان های خاتم کاری اداری.

از مهمترین ویژگی های محصولات خاتم کاری می توان به ترکیبی از زیبایی هنر و فایده اشاره کرد، که در نهایت منجر به تولید آثاری زیبا و سودمند که متناسب با نیاز روزانه می باشد.

هنر خاتم کاری اصفهان از غنای قابل توجهی برخوردار می باشد که نظر هر گردشگر هنر دوستی را به خود جلب می کند، هنری ظریفه و چشم نواز با اصالت ایرانی.

تنوع محصولات خاتم کاری اصفهان یکی از ویژگی های آن می باشد:

گلدان خاتم کاری :

گلدان خاتم کاری شده روی مس یکی از انواع محصولات خاتم کاری کی باشد که از پیاده سازی هنر خاتم کار بر روی یک گلدان مسی تهیه شده است.

شکلات خوری خاتم کاری شش ضلعی:

یکی از محصولات خاتم کاری که کاملا کاربردی می باشد، شکلات خوری خاتم کاری می باشد که مناسب برای استفاده در دکوراسیون منزل و همچنین برای استفاده بر روی میزهای پذیرایی می باشد.

جعبه جواهرات خاتم کاری:

یکی دیگر از محصولات خاتم کاری که دارای جنبه کاملا کاربردی می باشد، جعبه خاتم کاری شده می باشد، این جعبه زیبا در ابعاد مختلف طراحی و تولید می شود و علاوه بر جنبه تزئینی کاملا کاربردی می باشد.

جاخودکاری رومیزی خاتم کاری:

این محصول زیبا متشکل از یک پایه مستطیل شکل خاتم کاری شده می باشد که به دست هنرمندان اصفهانی تولید شده به همراه یک جاقلمی فلزی زیبا. این محصول مناسب برای استفاده به عنوان هدایای تبلیغاتی می باشد.

جا دستمالی خاتم کاری:

یکی دیگر از وسایل خاتم کاری که کاملا کاربردی می باشد، جا دستمالی خاتم کاری می باشد که یک وسیله کاملا کاربردی در هر خانه ای می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات خاتم کاری اصفهان و خرید خاتم کاری ارزان به لینک زیر مراجعه نموده و از مزایای خرید راحت و مطمئن بهرمند شوید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

اطلاعات بیشتر و خرید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن