جعبه خاتم کاری اصفهان

خرید هدیه جعبه خاتم کاری شده اصفهان

خرید هدیه جعبه خاتم کاری شده اصفهان

یکی از صنایع دستی ایرانی که با پیشینه ای غنی و زیبایی چشم نواز، هنر خاتم کاری بوده که نمادی از ظرافت در هنر ایرانی می باشد. این هنر چشم نواز دارای ارزش هنری فوق العاده ای می باشد.

هنر خاتم سازی برای آراستن سطح اشیاء به صورت موزائیکی مورد استفاده می شود، این طرح زیبا از کنار هم قرار دادن مثلث های کوچک دو یا سه پهلو در کنار هم نقشبندی می شود.

یکی از معیارهای تولید یک محصول خاتم مرغوب، ظرافت و ابعاد ریز مثلث های بکار برده شده برای نقوش هندسی بر روی سطح اشیاء می باشد. در ساخت یک طرح خاتم کاری از حداقل سه و حداکثر چهارصد مثلث استفاده می شود.

هنر خاتم کاری در بسیاری از شهر های ایران تولید می شود و تنوع محصولات خاتم کاری یکی از دلایل محبوبیت این هنر زیبا می باشد.

از مهمترین ویژگی های یک محصول خاتم کاری مرغوب ظرافت، دقت و حوصله ای می باشد که استاد خاتم کار در طی تولید محصول خاتم کاری بکار می برد. هرچه میزان ظرافت و دقت بکار برده شده در تولید این اثر بیشتر باشد، ارزش هنری محصول بالاتر می باشد.

نمونه ای از آثار خاتم کاری که نشان از قدمت تاریخی این هنر در ایران دارد منبر مسجد جامع عتیق شیراز می باشد که با قدمتی بیشن از یک هزاره نشان از اصالت هنر خاتم کاری در ایران دارد.

از مهمترین ویژگی های یک محصول خاتم کاری مرغوب می توان به عدم تخلل در سطح کار و همچنین صاف و یکنواخت بودن سطح محصول خاتم کاری اشاره کرد.

یک محصول خاتم کاری مرغوب باید تمامی نقوش بکار برده شده در آن قرینه باشند و در واقع نظام هندسی اشکال ساخته شده توسط هنرمند خاتم کار باید به خوبی رعایت شود.

یکی از انواع محصولات خاتم کاری که به دلیل زیبایی و همچنین جنبه کارایی محصول بسیار مورد استقبال هنردوستان می باشد، جعبه جواهرات خاتم کاری می باشد که این محصول خاتم کاری دارای تنوع طرح و ابعاد می باشد.

بسیاری از هنرمندان خاتم کار در ساخت جعبه خاتم کاری شده از تلفیق هنر خاتم کاری با سایر هنر ها یک اثر هنری زیبا خلق می کنند که هر کدام از این هنرها به تائید و تاکید یکدیگر می پردازند.

از جمله هنرهایی که با هنر خاتم کاری اصفهان تلفیق می شود، هنر مینیاتور می باشد، در ساخت جعبه خاتم کاری از هنر مینیاتور برای طراحی درب جعبه استفاده می شود و اطراف و داخل جعبه با هنر خاتم کاری به زیبایی آراسته می شود.

باور عموم بر این می باشد که هنر خاتم کاری تنها بر روی اشیاء چوبی پیاده سازی می شود ولی در سال های اخیر این هنر زیبا را بر روی زیر ساخت های مسی نیز پیاده سازی کرده اند که زیبایی هنر خاتم کاری را دوچندان به نمایش می گذارد.

با توجه به اینکه در سال های اخیر استفاده از صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی بسیار مرسوم شده است، محصولات خاتم کاری نیز به دلیل تنوع طرح، فرم و کاربرد به عنوان هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مشاهده تنوع محصولات خاتم کاری و خرید اینترنتی جعبه خاتم کاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده. خرید کالای مرغوب و اصیل را با ما تجربه کنید.

برای مشاهده و خرید محصول به لینک زیر مراجعه کنید

قیمت : ۲۱۹۰۰ تومان

اطلاعات بیشتر و خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن