جعبه خاتم کاری اصفهان

مشخصات یک جعبه خاتم کاری خوب چیست؟

مشخصات یک جعبه خاتم کاری خوب چیست؟

یکی از هنرهای دستی اصیل و با قدمت ایرانی هنر خاتم کاری می باشد که هنر آراستن چوب با استفاده از ترکیبی از چند ظلعی های منتظم از جنس چوب رنگی، استخوان و فلز.

هنر خاتم سازی یکی از صنایع دستی دقیق می باشد، برای تولید یک محصول خاتم کاری اعلا نیاز به صرف وقت و حوصله زیادی می باشد.

با توجه به مهارت استاد خاتم کار در انتخاب و تهیه مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت یک اثر خاتم کاری و همچنین نحوه کاربرد این مواد در ساخت اثر خاتم کاری می تواند مرغوبیت یک محصول خاتم کاری را رقم بزند.

از مهمترین نشانه های یک خاتم کاری خوب می توان به سطح صاف و صیقلی کار اشاره کرد و همچنین عدم وجود جای خالی در خاتم نشان از مرغوبیت محصول خاتم کاری دارد.

سطح یک محصول خاتم کاری مرغوب باید دارای رنگی یکنواخت  داشته باشد و همچنین مصالح بکار رفته در ساخت خاتم باید سطحی یکنواخت داشته باشد. جعبه خاتم کاری شیراز نمونه ای از یک خاتم مرغوب می باشد.

در یک جعبه خاتم کاری شده مرغوب مشخص نبودن ترمیم کاری ها و بتونه کاری بکار رفته در سطح خاتم کاری و هچنین نقوش بکار رفته در خاتم کاری کاملا قرینه و دارای زوایا و اضلاع دقیق باشد.

یکی از شرایط نگهداری محصولات خاتم کاری عدم مجاورت با حرارت و رطوبت می باشد و به منظور تمیزکاری این محصولات باید از پارچه نم دار استفاده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

قیمت :  ۲۱۹۰۰ تومان

اطلاعات بیشتر و خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن