خرید خاتم کاری اصفهان

نقش هنر خاتم کاری در جذب گردشگر

نقش هنر خاتم کاری در جذب گردشگر

ایران دارای تنوع صنایع دستی متعددی می باشد و همین امر موجب شده ایران به عنوان سومین قطب تولید کننده صنایع جهان شناخته شود، مهمترین صنایع دستی ایران عبارتند از هنر قالیبافی، هنر خاتم کاری، هنر میناکاری و ……

در سال های اخیر تاکید بسیاری بر جذب گردشگر با استفاده از توسعه صنایع دستی شده است، علت این مهم این می باشد که صنایع دستی عینیت یافته فرهنگ و هنر ایرانی می باشد به عنوان مثال نمونه های خاتم کاری در ایران نشان از اصالت و قدمت این هنر زیبا دارد.

توجه به این مهم که صنایع دستی ایرانی بخشی از تاریخ این مرز و بوم می باشند می تواند دلیلی باشد برای هموار کردن جذب گردشگر داخلی و خارجی با استفاده از توسعه صنایع دستی.

یکی از انواع صنایع دستی ایرانی، هنر خاتم کاری می باشد که در تعدادی از شهر های ایران به دست هنرمندان خاتم کار تهیه و تولید می شود.

هنر خاتم کاری ریشه در فرهنگ غنی ایرانی دار و نماینده تمام قد از تاریخ چند هزار ساله ایرانی می باشد که این مهم با نمونه هایی از هنر خاتم که از پیشینیان به جا مانده است تایید می شود.

هنر خاتم کاری که یکی از هنر های ظریفه می باشد که بر روی چوب پیاده سازی می شود، نشان از قدرت هنری و صبر و حوصله هنر مند ایرانی دارد.

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین دلایل سفر مشتاقانه بسیاری از گردشگران خارجی به کشورمان به دلیل گسیل فرهنگ، آداب و روسوم ایرانی به واسطه صادرات صنایع دستی از جمله خاتم کاری اصفهان می باشد.

شاید بتوان گفت استفاده از صنایع دستی در زندگی روزمره می تواند انسان ماشین زده امروزی را با هنر و زیبایی آن پیوند دهد و روح زیبا جوی انسانی را نوازش دهد.

هنر خاتم کاری نیز به دلیل ظرافت، زیبایی و اصالت در این امر موفق ظاهر شده است و با زیبایی چشم نواز خود گویی انسان را به درون هزار توی هنر برده و در زیبایی غرق می کند.

هنر مندان خاتم کار اصفهانی با تولید محصولات ناب و هنری خود توانسته اند روح هنر جوی انسان قرن مدرن را به خوبی اغوا کند و او را از وابستگی به دنیای ماشینی رها ساخته و با خود به دنیای هنر برده.

از جمله محصولات خاتم کاری اصفهان که توانسته است فاصله ای بین زندگی ماشینی و هنر مدرن و کاربردی ایجاد کند، ساعت خاتم کاری می باشد که تلفیقی زیبا و باریک اندیشانه از هنر و صنعت می باشد.

یکی از دلایل محبوبیت هنر خاتم کاری اصفهان در جذب گردشگر داخلی و خارجی، استفاده از خلاقیت و نوآوری به منظور کاربردی کردن صنایع خاتم کاری می باشد که توانسته است پیوندی بین مصرف کننده و صنایع دستی بوجود آورد.

از جمله محصولات خاتم کاری کاربردی می توان به جعبه خاتم کاری، جا قلمی خاتم کاری و سایر محصولات خاتم اشاره کرد که توانسته است جایگاه خود را در زندگی امروزی پیدا کند.

از سایر شیوه های خاتم کاری می توان به خاتم کاری روی مس اشاره کرد که منجر به تولید محصولاتی زیبا و چشم نواز که مورد پسند هنر دوستان داخلی و خارجی می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات خاتم کاری و خرید خاتم کاری ارزان به لینک یزر مراجعه نموده. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با ما می باشد.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

اطلاعات بیشتر و خرید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن